Lubuskie Fakty
» AKTUALNOŚCI | » OGŁOSZENIA | » GALERIE ZDJĘĆ | » HUMOR
InformacjeRedakcja


Info
ekran: 1024x768
min. IE 7, FF 2
polskie zn. ISO 8859-2
info@lubuskiefakty.pl

Nasz provider
 
Aktualnosci
Na ostatniej prostej: Nie bójmy się pierników!
2013-11-21 14:09:29 / Sport
   Unibax Toruń zapłaci mniej za finałowy skandal w ekstralidze żużlowej. Do tego działacze montują prawdziwy dream team. Jak to wpłynie na ekstraligę? O tym w felietonie Macieja Noskowicza "Na ostatniej prostej: Nie bójmy się pierników!"


Do przewidzenia - zapłacą mniej!

Tak miało być. Tego można było się spodziewać. W Toruniu już się cieszą, ze zagrali na nosie wszystkim, którym mogli zagrać. Kara za finałowy skandal została zmniejszona: zarówno ta finansowa jak i punktowa. Mógłbym rzec - podobnie zresztą jak wielu kibiców i działaczy - a nie mówiłem? Wielka szkoda, że Trybunał Polskiego Związku Motorowego podważył wyrok Komisji Orzekającej ekstraligi. Dziś członkowie tej komisji właściwie powinni zadać sobie pytanie: po co właściwie oni są? Oczywiście, każdy wyrok można podważyć w wyższej instancji, ale czym kierowali się mędrcy z PZM-otu, by wymiar zasłużonej kary dla "unibeksów" obniżyć? Chciałbym to zrozumieć, ale nie bardzo mam pomysł, w jaki sposób. Bo zmniejszenie kary to w pewnym sensie pokazanie "piernikom", że wolno wszystko. Innymi słowy - kurz po wrześniowym skandalu powoli opada, ale jego piętno na pewno zostało odciśnięte na bardzo długo. Nie wspominam nawet o wiarygodności polskiego żużla, która została nadszarpnięta bardzo mocno. Tymczasem Unibax, zamiast zebrać srogie lanie, otrzymał tylko ostrzeżenie. W Toruniu czują się pewnie jak dzieci w przedszkolu, którym pani - zamiast wyciągnąć poważne konsekwencje za złe zachowanie - potrafi tylko grozić palcem. Szkoda, ale czy ktoś sądził, że będzie inaczej?

Zbudowali Dream Team


Dobrze, ich nazwiska powalają na kolana. Wiem, marketingowo mają żużlowców z czołówki światowej - niegrzecznych, niepokornych, a jednocześnie świetnych "grajków". Jasne, że jest to prężenie muskułów i pokazanie, że, jeśli chcę i tak kupię sobie wszystkich. Do tego pewnie unikną zasłużonej kary w kontekście sportowym, bo osiem punktów odrobią w pierwszych kilku meczach i zapewne dostaną się do play-offów z czwartego miejsca - taki scenariusz przewiduję. A co będzie później? Trafią na Stelmet Falubaz już w półfinale! Tak, zdaję sobie sprawę, że wybieganie w tak odległą przyszłość to, być może, spore nadużycie, ale czy ten wariant jest aż tak nierealny? Nie sądzę.

Toruński dream team będzie pewnie raził swoją siłą, ale czy musi rywali lać dosłownie w każdym meczu wręcz w stylu upokarzającym przeciwnika? Myślę, że nie. Nazwiska - jak już wspominałem - robią wrażenie, ale z drugiej strony: jaką macie pewność, ze po ciężkiej kontuzji i długiej rehabilitacji wirtuozem żużla będzie Chris Holder? Czy ręka Emila Sajfutdinova zagoi się na tyle, by Rosjanin mógł skutecznie rywalizować z rywalami? A Tomasz Gollob, dla którego będzie to pewnie ostatni sezon na żużlowych torach? Też nie sądzę, by zabijał się za Toruń, bo nastąpi u "Chudego" chłodna kalkulacja: co mi się bardziej opłaca? Do tego mamy dwóch szaleńców: Darcy'ego Warda i Adriana Miedzińskiego, którzy gwarantują pokaźną zdobycz punktową, ale równie dobrze mogą zawalić mecz, bo są chimeryczni. Juniorzy - bez względu na to, kto będzie na tej pozycji w Toruniu startował - też mogą zawodzić. Jednym słowem - nie bójmy się Unibaxu jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. My mamy świetny skład ze swoimi znakomitymi żużlowcami. Został u nas Patryk Dudek, co jest sukcesem zarówno sportowym jak i wizerunkowym. Nie wierzę wprawdzie w spokój negocjacyjny, o którym przekonywał na wtorkowej konferencji prasowej Robert Dowhan. Raczej było więcej burz, ale najważniejsze, ze w finałowej scenie zaświeciło negocjacyjne słońce. Dudek został z nami. Czy wobec tego straszny nam nawet tak silny Unibax?

Maciej Noskowicz


Przeczytaj również:

 • [2015-03-15] Janusz Kubicki nadal prezydentem ZG »

 • [2015-03-05] Targi Edukacyjne Absolwent 2015 »

 • [2015-03-05] Prezydent zaprasza start-upy IT na targi CeBIT! »

 • [2015-03-04] Przeciwlotnik jedzie na mistrzostwa »

 • [2014-06-24] Rehabilitacja - NFZ wyjaśnia »

 • [2014-06-04] Uroczystości 4 czerwca przy ratuszu »

 • [2014-06-04] R.Dowhan chce kandydować na prezydenta miasta »

 • [2014-06-03] 8 czerwca Lubuski Piknik Zdrowia w Drzonkowie »

 • [2014-06-03] Zielona Góra z lotu ptaka (video) »

 • [2014-05-29] Program III Festiwalu Filmu Kozzi Gangsta Festival »Dodaj komentarz
 Autor:*
 Email:*
 
 * pola wymaganeKomentarze

Wojtek / 2013-11-23 05:14:37

Jedynym sposobem na uzdrowienie polskiego zuzla jest odejscie z pod skrzydel PZM.Powinna zostac powolana organizacja zuzlowa pod nazwa Polski Zwiazek Zuzlowy.Ktory bylby reprezentowany przez wybranych przedstawicieli wszystkich klubow.


gregorius / 2013-11-22 09:18:56

Myślę, że po wzmocnieniach Gorzów, Leszno i Wrocław będą bardzo silne. Dochodzi kwestia motywacji i baksów, zobaczycie zleje u siebie każdy z nich jak i nasz Falubaz. Mozę się okazać, że punkty bonusowe odegrają najważniejszą rolę w wejściu do play off. Ja obstawiam, że baxy do nich nie wejdą.


@@@@ / 2013-11-21 19:03:28

z jednym się zgadzam nie ma się kogo bać,to czy odrobią te punkty także nie jest takie pewne,pewne jest natomiast to,że w żużlu liczy się druzyna, a nie pionki!nie potrafili wygrać z nami gdy w składzie jeżdzil Davidson i Jabol!więc nie widze powodu dla którego miałoby być w tym sezonie inaczej!4z GP 3 po poważnych dzwonach...!nic dodać nic ująć,jeden dzwon w biegu i znów nie ma unibexów!Tylko Falubaz


Wlad / 2013-11-21 15:32:49

Najbardziej napompowaną stawkę zawsze będą mieli kibice. Zawsze cudze pieniądze liczy się lepiej. Unibeksy próbowali kusić Dudka dudkami na poziomie 1.8 mln. Dudek w Falubazie ma około 1.4 mln. Czy to nie jest pstryczek w nos dla Unibeksu? Nie, nie nie jest to cena miłości Dudków do Falubazu. To jest cena zdrowego rozsądku Sławomira Dudka, który wie jakie są szanse startu syna w Unibeksie a jakie w Falubazie, chodzi o ilość biegów. Tyle i aż tyle w temacie kontraktu Patryka Dudka.


Uważny obserwator / 2013-11-21 15:15:31

Uważam że to Komisja Orzekająca ekstraligi dała ciała.
Wiedząc o tym że Trybunał Polskiego Związku Motorowego notorycznie obniża słusznie orzeczone kary, Komisja powinna Unibexów zdegradować do drugiej ligi i nałożyć trzydzieści punktów ujemnych. PZMot zdjąłby połowę więc i tak byłaby to pierwsza liga i piętnaście ujemnych punktów!


Szyderca / 2013-11-21 14:21:13

Stawka za Dudka została przez Apator tak napompowana że przewiduje kłopoty finansowe Falubaza wdrugiej cżęsci sezonu. Mniej meczy czyli mniej kasy z biletów. A w Toruniu stadion, drużyna i kasa


 
Reklama

Dodaj nowe ogłoszenie


Reklama

Pogoda
Pogoda w Gorzówie Wielkopolskim

Pogoda w Zielonej Górze

Kursy walut
 1 USD = 4,1917 PLN
 1 EUR = 4,5769 PLN
 1 CHF = 4,3319 PLN
 1 GBP = 5,2075 PLN

 

PolecamyPolecamy

Top 10 Speedway Typera
1. mary49

1050 pkt.

2. UFO1979

1030 pkt.

3. Master_Osw

1020 pkt.

4. arabs

995 pkt.

5. tad62

995 pkt.

6. azyga

995 pkt.

7. Adriana27

990 pkt.

8. master

990 pkt.

9. aniab3535

985 pkt.

10. Kowal

985 pkt.

Pełna lista wynikówLinki: kostka brukowa | bramy garażowe zielona góra | katalog stron seo | fotografia ślubna zielona góra